Uudised

07.06.2021 Foto: Alfa-Omega Communications

Rakvere Soolikaoja sai Eesti esimesed reostust puhastavad ujuvsaared

Esmaspäeval, 7. juunil alustati Soolikaoja ülemjooksule Eesti esimeste reostust puhastavate ujuvsaarete paigaldamist. Ujuvsaared paigaldati Soolikaoja põhjasetete ohtlike ainete vähendamiseks ning pinnavee kvaliteedi parendamiseks.
17.05.2021 Foto: Taavi Bergmann

Novaator: Aidu põlekivikarjääri fjorde kimbutab liiga kõrge nikli sisaldus

Eesti Rahvusringhäälingu teadusportaal Novaator uuris intervjuus Eesti keskkonnauuringute keskuse hüdrogeoloogi Indrek Tammega, miks ületasid Aidu veesüsteemist võetud proovid pinnaveele seatud nikli piirnormi ligikaudu kolm korda.
17.05.2021 Foto: ERR

Osoon matkas Aidu karjääris

Järjekorras neljandas Osooni erisaates "Virumaa veed puhtaks" keskendutakse Aidu karjääri veekogudele. Selle ala tulevikku uuris Kristo Elias. Režissöör Keiti Väliste, operaator Madis Reimund, helirežissöör Rein Fuks, toimetaja-produtsent Õie Arusoo. Saade on valminud LIFE IP CleanEst projekti raames Euroopa Liidu LIFE programmi toel.
09.04.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund. Vee säästmine ja taaskasutus

Vikerraadio "Reporteritunnis" räägiti, miks on puhas vesi meie tähtsaim maavara, kui palju meil vett on, palju seda kasutatakse, miks ja kuidas tuleks vett taaskasutada ja milliste tegevustega igaüks meist saaks vett säästa.
18.03.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund: Ökosüsteemiteenused

17. märtsi Reporteritunni saade keskendus ökosüsteemiteenuste teemale. Neid teenuseid võib nimetada ka looduse hüvedeks või looduse panusteks, ja need on väga mitmesugused keskkonnakaitselised, sotsiaalsed ja ka majanduslikud hüved, mida ökosüsteemid inimkonnale pakuvad. Aga kuna elurikkad ökosüsteemid on inimtegevuse tõttu kogu maailmas ohustatud, siis on tegelikult sattunud ohtu ka meie endi heaolu.
08.03.2021 Foto: Keskkonnaagentuur

Uuringust selgus, millised Virumaa jõed on hinnatuimad kalastus- ja puhkekohad

Keskkonnaagentuur küsis Virumaa elanikelt, kui palju nad on viimase aasta jooksul püüdnud oma kodukandi vooluveekogudes kala, supelnud, jalutanud või niisama aega veetnud. Uuringu eesmärk oli teada saada, milline on erinevate Virumaa veekogude puhkemajanduslik kasutatavus.
01.03.2021 Foto: Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskus

Novaatori ülevaade: tulnukad Eesti järvedes ohustavad kohalikke ökosüsteeme

Novaatori lugu tutvustab meie vetes elavaid tulnukliike ja annab täpsema ülevaade rändvähist: kuidas see liik meie vetesse sattunud on ja mis on selle eripärad.
28.01.2021 Foto: Taavi Bergmann

Novaator: Ida-Virumaa põhjavesi muutub üha soolasemaks

ERRi teadusportaal Novaator avaldas Eesto Geoloogiateenistuse koostatud aruande "Hüdrogeoloogiline uuring Gdovi põhjaveekogumis Ahtme ja Rakvere piirkonnas." põhjal loo, mis annab ülevaate Ida-Virumaa põhjavee sooldumisest.
22.12.2020

Reporteritund. Põllumajanduse keskkonnamõju vähendamine

Põllumajandus mõjutab mulda, vett, õhku ja läbi nende ka kõiki elusorganisme, sealhulgas inimest. Põllumajanduse mõju on positiivne, kui suudetakse kindlustada elanikkonna varustamine toiduainetega. Mõju võib olla ka negatiivne, kui tootmise käigus ületatakse keskkonna taluvuspiir, põhjustatakse pöördumatuid muutusi keskkonnas või seatakse ohtu inimese tervis.
09.12.2020 Foto: Alfa-Omega Communications

Tuule ja pakase kiuste tuli Soolikaoja avastama nii noori kui vanu

Möödunud reedel avati Rakveres ametlikult Soolikaoja avastusrada. Õhukese jääkihiga kaetud Süstatiigi kaldale, avastusraja stardipunkti, kogunesid nii lasteaialapsed kui ka eakad.