Uudised

09.04.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund. Vee säästmine ja taaskasutus

Vikerraadio "Reporteritunnis" räägiti, miks on puhas vesi meie tähtsaim maavara, kui palju meil vett on, palju seda kasutatakse, miks ja kuidas tuleks vett taaskasutada ja milliste tegevustega igaüks meist saaks vett säästa.
18.03.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund: Ökosüsteemiteenused

17. märtsi Reporteritunni saade keskendus ökosüsteemiteenuste teemale. Neid teenuseid võib nimetada ka looduse hüvedeks või looduse panusteks, ja need on väga mitmesugused keskkonnakaitselised, sotsiaalsed ja ka majanduslikud hüved, mida ökosüsteemid inimkonnale pakuvad. Aga kuna elurikkad ökosüsteemid on inimtegevuse tõttu kogu maailmas ohustatud, siis on tegelikult sattunud ohtu ka meie endi heaolu.
08.03.2021 Foto: Keskkonnaagentuur

Uuringust selgus, millised Virumaa jõed on hinnatuimad kalastus- ja puhkekohad

Keskkonnaagentuur küsis Virumaa elanikelt, kui palju nad on viimase aasta jooksul püüdnud oma kodukandi vooluveekogudes kala, supelnud, jalutanud või niisama aega veetnud. Uuringu eesmärk oli teada saada, milline on erinevate Virumaa veekogude puhkemajanduslik kasutatavus.
01.03.2021 Foto: Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskus

Novaatori ülevaade: tulnukad Eesti järvedes ohustavad kohalikke ökosüsteeme

Novaatori lugu tutvustab meie vetes elavaid tulnukliike ja annab täpsema ülevaade rändvähist: kuidas see liik meie vetesse sattunud on ja mis on selle eripärad.
28.01.2021 Foto: Taavi Bergmann

Novaator: Ida-Virumaa põhjavesi muutub üha soolasemaks

ERRi teadusportaal Novaator avaldas Eesto Geoloogiateenistuse koostatud aruande "Hüdrogeoloogiline uuring Gdovi põhjaveekogumis Ahtme ja Rakvere piirkonnas." põhjal loo, mis annab ülevaate Ida-Virumaa põhjavee sooldumisest.
22.12.2020

Reporteritund. Põllumajanduse keskkonnamõju vähendamine

Põllumajandus mõjutab mulda, vett, õhku ja läbi nende ka kõiki elusorganisme, sealhulgas inimest. Põllumajanduse mõju on positiivne, kui suudetakse kindlustada elanikkonna varustamine toiduainetega. Mõju võib olla ka negatiivne, kui tootmise käigus ületatakse keskkonna taluvuspiir, põhjustatakse pöördumatuid muutusi keskkonnas või seatakse ohtu inimese tervis.
09.12.2020 Foto: Alfa-Omega Communications

Tuule ja pakase kiuste tuli Soolikaoja avastama nii noori kui vanu

Möödunud reedel avati Rakveres ametlikult Soolikaoja avastusrada. Õhukese jääkihiga kaetud Süstatiigi kaldale, avastusraja stardipunkti, kogunesid nii lasteaialapsed kui ka eakad.
27.11.2020

Kohtla-Nõmme endise rehvitehase jääkreostus on likvideeritud

Juulis käivitunud Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumi jääkreostuse likvideerimistööd on nüüdseks lõppenud. Ühtekokku eemaldati ligi 14 000 m3 tugevalt reostunud pinnast ja 100 m3 õlijääke.
26.11.2020 Foto: Kristo Elias LIFE IP CleanEst talgutel

Eesti Vee-ettevõtete liidu aasta veeteo tiitli pälvis Osooni saate meeskond

Eesti Vee-ettevõtete liit (EVEL) tunnustas möödunud reedel Vihula mõisas tublisid veesektori inimesi. Neljast kategooriast õnnestus aasta veeteo tiitel napsata Osooni saate meeskonnal. Võidu tõi koju tänavu septembris ilmunud saade “Virumaa veed puhtaks”.
26.11.2020 Foto: Kaev

Novaator: joogivee saastatus võib tulla naabri või koguni inimese enda reoveest

ERRi teadusportaal Novaator avaldas OÜ Keskkonnauuringute Keskuse uuringu “Hajaasustuspiirkondade joogivee kvaliteedi ja - süsteemide uuring” põhjal loo, mis kaardistab omaveevärkide joogivee kvaliteeti Eestis.