Uudised

28.01.2021 Foto: Taavi Bergmann

Novaator: Ida-Virumaa põhjavesi muutub üha soolasemaks

ERRi teadusportaal Novaator avaldas Eesto Geoloogiateenistuse koostatud aruande "Hüdrogeoloogiline uuring Gdovi põhjaveekogumis Ahtme ja Rakvere piirkonnas." põhjal loo, mis annab ülevaate Ida-Virumaa põhjavee sooldumisest.

22.12.2020

Reporteritund. Põllumajanduse keskkonnamõju vähendamine

Põllumajandus mõjutab mulda, vett, õhku ja läbi nende ka kõiki elusorganisme, sealhulgas inimest. Põllumajanduse mõju on positiivne, kui suudetakse kindlustada elanikkonna varustamine toiduainetega. Mõju võib olla ka negatiivne, kui tootmise käigus ületatakse keskkonna taluvuspiir, põhjustatakse pöördumatuid muutusi keskkonnas või seatakse ohtu inimese tervis.
09.12.2020 Foto: Alfa-Omega Communications

Tuule ja pakase kiuste tuli Soolikaoja avastama nii noori kui vanu

Möödunud reedel avati Rakveres ametlikult Soolikaoja avastusrada. Õhukese jääkihiga kaetud Süstatiigi kaldale, avastusraja stardipunkti, kogunesid nii lasteaialapsed kui ka eakad.
27.11.2020

Kohtla-Nõmme endise rehvitehase jääkreostus on likvideeritud

Juulis käivitunud Kohtla-Nõmme endise rehvitehase territooriumi jääkreostuse likvideerimistööd on nüüdseks lõppenud. Ühtekokku eemaldati ligi 14 000 m3 tugevalt reostunud pinnast ja 100 m3 õlijääke.
26.11.2020 Foto: Kristo Elias LIFE IP CleanEst talgutel

Eesti Vee-ettevõtete liidu aasta veeteo tiitli pälvis Osooni saate meeskond

Eesti Vee-ettevõtete liit (EVEL) tunnustas möödunud reedel Vihula mõisas tublisid veesektori inimesi. Neljast kategooriast õnnestus aasta veeteo tiitel napsata Osooni saate meeskonnal. Võidu tõi koju tänavu septembris ilmunud saade “Virumaa veed puhtaks”.
26.11.2020 Foto: Kaev

Novaator: joogivee saastatus võib tulla naabri või koguni inimese enda reoveest

ERRi teadusportaal Novaator avaldas OÜ Keskkonnauuringute Keskuse uuringu “Hajaasustuspiirkondade joogivee kvaliteedi ja - süsteemide uuring” põhjal loo, mis kaardistab omaveevärkide joogivee kvaliteeti Eestis.
24.11.2020 Foto: Ka kalad tunnevad kurbust. Pildi autor: Kristelle Helme

Virumaa lapsed joonistasid veekogusid ja keskkonnaprobleeme

Keskkonnaamet tänab kõiki 5–13aastasi noori virulasi, kes osalesid joonistusvõistlusel „Mina ja veekogu“. Konkursile laekus kokku 73 tööd, millest enamusel kujutati Eesti veekogudega seotud probleeme.

Põhjarannik: “Idavirulasi kutsutakse jõgede külastamise küsitluses kaasa lööma”

Idavirulaste e-postkasti on jõudnud uuringufirma Norstat Eesti AS küsitlus, milles uuritakse, kas ja kui sageli käivad inimesed Alajõe, Purtse, Erra ja Kohtla jõe ääres või Aidu karjääris vaba aega veetmas. Nimekirjas on ka Lääne-Virumaa jõgesid. Sama küsitlus saadeti ka naabermaakonna elanikele.
17.11.2020 Foto: Taavi Bergmann

Rakvere linn valiti kolme keskkonnasõbralikuma omavalitsuse hulka

Aasta keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursil kolme parima hulka valitud Rakvere linn on loonud 2020. aastaks ligi null energiakasutusega administratiivhoone, viinud läbi 47 kasvuhoonegaaside heitkogust vähendavat projekti, aidanud läbi erinevate projektide parandada piirkonna vee kvaliteeti ja rikastada vee elukeskkonda – need saavutused ja mitmed teised viisid Rakvere võitjate nimekirja.
16.11.2020 Foto: Võttemeeskond

Osooni erisaade “Virumaa veed puhtaks”

Osooni 16. novembri erisaade “Virumaa veed puhtaks” keskendub inimtegevuse poolt tugevalt mõjutatud Virumaa vee-elustikule. Saade tõdeb, et eriti tundlik on olnud vee-elustik: jõgede reostuse ja kalade rändeteede tõkestamise tõttu on hävinemas lõhede populatsioon.