Uudised

19.10.2021

Dokumentaalsaade "Ocean" andis ülevaate Läänemere seisundist

Septembri lõpus läks eetrisse dokumentaalsari "Oceans" Läänemere seisundile keskenduv osa, kus puudutatakse ka LIFE IP CleanEST projekti tegevusi.

Euronewsi võttegrupp Prantsusmaalt käis Eestis filmimas materjali septembris ja saate tarbeks räägiti LIFE IP CleanEST projektijuhi Mari Sepaga, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõuniku Olav Ojala ja projektijuhi Raimo Jaaksoniga ning Eesti Keskkonnauuringute Keskuse peaspetsialisti Vallo Kõrgmaaga. 

Saade räägib Läänemere halva seisundi tagamaadest ning tutvustab erinevaid tegevusi, mida selle parandamiseks on ette võetud. 

20.09.2021 Foto: Alfa-Omega Communications

Projektijuht Mari Sepp tutvustas Ilmaparandaja saates LIFE IP CleanEST tegevusi

Septembris käis LIFE IP CleanEST projektijuht Mari Sepp KUKU raadio keskkonnasaates Ilmaparandaja rääkimas Kirde-Eesti veekogude seisundist. 
10.09.2021 / Henry Linnard Foto: Euronews Erra jõel

Virumaa veed jõuavad Euronewsi telekanalitesse

Euronewsi võttegrupp Prantsusmaalt käis filmimas dokumentaalsaadet „Ocean“ ja uuris, millises seisus on Läänemeri ning mida Balti riikides olukorra parandamiseks tehakse.
07.06.2021 Foto: Alfa-Omega Communications

Rakvere Soolikaoja sai Eesti esimesed reostust puhastavad ujuvsaared

Esmaspäeval, 7. juunil alustati Soolikaoja ülemjooksule Eesti esimeste reostust puhastavate ujuvsaarete paigaldamist. Ujuvsaared paigaldati Soolikaoja põhjasetete ohtlike ainete vähendamiseks ning pinnavee kvaliteedi parendamiseks.
17.05.2021 Foto: Taavi Bergmann

Novaator: Aidu põlekivikarjääri fjorde kimbutab liiga kõrge nikli sisaldus

Eesti Rahvusringhäälingu teadusportaal Novaator uuris intervjuus Eesti keskkonnauuringute keskuse hüdrogeoloogi Indrek Tammega, miks ületasid Aidu veesüsteemist võetud proovid pinnaveele seatud nikli piirnormi ligikaudu kolm korda.
17.05.2021 Foto: ERR

Osoon matkas Aidu karjääris

Järjekorras neljandas Osooni erisaates "Virumaa veed puhtaks" keskendutakse Aidu karjääri veekogudele. Selle ala tulevikku uuris Kristo Elias. Režissöör Keiti Väliste, operaator Madis Reimund, helirežissöör Rein Fuks, toimetaja-produtsent Õie Arusoo. Saade on valminud LIFE IP CleanEst projekti raames Euroopa Liidu LIFE programmi toel.
09.04.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund. Vee säästmine ja taaskasutus

Vikerraadio "Reporteritunnis" räägiti, miks on puhas vesi meie tähtsaim maavara, kui palju meil vett on, palju seda kasutatakse, miks ja kuidas tuleks vett taaskasutada ja milliste tegevustega igaüks meist saaks vett säästa.
18.03.2021 Foto: Taavi Bergmann

Reporteritund: Ökosüsteemiteenused

17. märtsi Reporteritunni saade keskendus ökosüsteemiteenuste teemale. Neid teenuseid võib nimetada ka looduse hüvedeks või looduse panusteks, ja need on väga mitmesugused keskkonnakaitselised, sotsiaalsed ja ka majanduslikud hüved, mida ökosüsteemid inimkonnale pakuvad. Aga kuna elurikkad ökosüsteemid on inimtegevuse tõttu kogu maailmas ohustatud, siis on tegelikult sattunud ohtu ka meie endi heaolu.
08.03.2021 Foto: Keskkonnaagentuur

Uuringust selgus, millised Virumaa jõed on hinnatuimad kalastus- ja puhkekohad

Keskkonnaagentuur küsis Virumaa elanikelt, kui palju nad on viimase aasta jooksul püüdnud oma kodukandi vooluveekogudes kala, supelnud, jalutanud või niisama aega veetnud. Uuringu eesmärk oli teada saada, milline on erinevate Virumaa veekogude puhkemajanduslik kasutatavus.
01.03.2021 Foto: Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskus

Novaatori ülevaade: tulnukad Eesti järvedes ohustavad kohalikke ökosüsteeme

Novaatori lugu tutvustab meie vetes elavaid tulnukliike ja annab täpsema ülevaade rändvähist: kuidas see liik meie vetesse sattunud on ja mis on selle eripärad.