Virumaa veed puhtaks!
LIFE IP CleanEST on veemajanduse integreeritud projekt, mis keskendub Ida- ja Lääne-Virumaa veekogumite seisundi parandamisele.
Projekt sai Keskkonnaministeeriumi juhtimisel alguse 2019. aastal. Kümne aasta jooksul keskendutakse nii olemasolevatele veemajanduskava meetmetele kui ka uutele võimalikele lahendustele. Näiteks arendatakse kaugseirelahendusi ning kaardistatakse ökosüsteemiteenuseid.
Projekt katab kokku 240 000 hektari suuruse ala, hõlmates ühtekokku 574 km ulatuses vooluveekogusid ja ligi 160 000 hektarit rannikuveekogusid. Integreeritud projektina tegeletakse Ida- ja Lääne-Virumaa veekogumitega terviklikult, arvestades nii haju- kui punktreostusallikaid, survetegureid kui ka ökoloogilist seisundit.
Uudised
LIFE IP CleanEST projekti rahvusvahelisel veemajanduse konverentsil Narvas osales inimesi 15 erinevast riigist
Henry Linnard, LIFE IP CleanEST communication manager
Kliimaministeeriumi projekti LIFE IP CleanEST raames korraldasime 25.-26. oktoobril 2023 Narva Raekojas rahvusvaheline konverentsi, mille fookuses olid tänapäeva veemajanduse väljakutsed ja nende lahendused. Konverentsi peamiseks eesmärgiks oli edendada veemajanduse tõhusust, jagada väärtuslikke teadmisi ja suurendada teadlikkust veemajandusega seotud küsimustes.
Rahvusvaheline konverents “The Interplay of Water and Politics: Understanding the Influence of Water Management on Decision-making”
Henry Linnard, LIFE IP CleanEST kommunikatsioonijuht
LIFE IP CleanEST projekti raames toimub 25.-26. oktoobril 2023 Narvas rahvusvaheline konverents, mille fookuses on tänapäeva veemajanduse väljakutsed ja nende lahendused. Konverentsi peamiseks eesmärgiks on edendada veemajanduse tõhusust, jagada väärtuslikke teadmisi ja suurendada teadlikkust veemajandusega seotud küsimustes.
Püssi pais
Purtse jõel asuvat Püssi paisu on tarvis kohalikule tehasele, mis saab paisjärvest vajaliku jahutus- ja tulekustutusvee.