Virumaa lapsed joonistasid veekogusid ja keskkonnaprobleeme

Foto: Ka kalad tunnevad kurbust. Pildi autor: Kristelle Helme
24.11.2020
Gregor Taueri võistlustöö Foto: Gregor Taueri võistlustöö

Keskkonnaamet tänab kõiki 5–13aastasi noori virulasi, kes osalesid joonistusvõistlusel „Mina ja veekogu“. Konkursile laekus kokku 73 tööd, millest enamusel kujutati Eesti veekogudega seotud probleeme.

Joonistusvõistlusel osalenud autorid hindavad võimalust looduses ujuda, rannas mängida, püüda kala ja imetleda merevaadet. Samal ajal on noored teadlikud ka sellest, et Eesti inimesed ei käitu veekogude ja nende elustikuga alati heaperemehelikult. „Loodetavasti ärgitavad laste tööd rohkem inimesi mõtlema sellele, kui oluline on hoida veekogusid puhtana ja vee-elustiku tingimuste eest hoolt kanda,“ sõnas joonistusvõistluse korraldaja ja Keskkonnaameti projektijuht Liisi Marits. Joonistusvõistluse eesmärk oligi juhtida tähelepanu sellele, mida saab igaüks veekogude hoidmiseks teha.

Joonistusi hinnati kolmes vanuserühmas: 5–7aastased, 8–10aastased ja 11–13aastased. Konkursi parimad selgitasid välja Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Liisa Puusepp, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Enri Uusna, Rakvere Loovuskeskuse kunstiõpetaja Kadri Lindre ja Jõhvi Gümnaasiumi kunstiõpetaja Tairi Karafin.

Tutvu võitjatega ja vaata joonistusi

 

< Back to news