Osooni erisaade “Virumaa veed puhtaks”

24.09.2020
Virumaa veed puhtaks

Osooni erisaade “Virumaa veed puhtaks” analüüsib, miks ja kuidas on Ida- ja Lääne-Virumaa veed reostunud, mis on selle parandamiseks ette võetud ja milline saab olema keskkondlikkust perspektiivist regiooni tulevik?

Tõdetakse, et Ida-Virumaal võib kõikjal näha suurtööstuse mürgiseid jalajälgi. Pea 30 aastat pärast iseseisvumist tegeleb Eesti endiselt nõukogudeaegse reostuse likvideerimisega. Eelmiste põlvkondade tekitatud reostuse eemaldamine on äärmiselt kulukas ja ajarohke. 

Saates tuuakse välja, et puhas vesi on elu alus ning vaadeldakse lähemalt erinevaid inimtegevuse mõjusid, mis mõjutavad meie vete seisundit. Lisaks uuritakse, mida täpselt tehakse, et olukorda paremaks muuta.

Teiste seas võtavad sõna  Keskkonnaministeeriumi projektijuht Raimo Jaaksoo, Eesti Geoloogiateenistuse hüdrogeoloog Merle Truu ja Siim Tarros. Põllumajandusest tulenevat reostust kommenteerib Tallinna Tehnikaülikooli professor Arvo Iital. Põllumehe perspektiivist annab kommentaari Uuetoa talu peremees Jaak Läänemets. 

Saate tegijad: autor Kristo Elias, operaator Madis Reimund, helirežissöör Rein Fuks ja toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

Vaata saadet siin.

 

< Back to news