Virumaa veed jõuavad Euronewsi telekanalitesse

Foto: Euronews Erra jõel
10.09.2021 / Henry Linnard

Euronewsi võttegrupp Prantsusmaalt käis filmimas dokumentaalsaadet „Ocean“ ja uuris, millises seisus on Läänemeri ning mida Balti riikides olukorra parandamiseks tehakse.

„Kui Läänemere ökoloogiline seisund on täna kesine, siis keemiline seisund on halb ning see teeb halvaks ka koondseisundi,“ tõdes projektijuht Mari Sepp Purtse jõe suudmes antud intervjuus.

LIFE IP CleanEST projekti näitel andsime ülevaate, kuidas jääkreostuse eemaldamisega ja põllumajanduse hajukoormuse leevendamisega hoiame jõed puhtad ning anname nii panuse sellesse, et vähem kahjulikke aineid merre voolaks.

Kohtla-Nõmme endise rehvitehase puhastamisest nõukogudeaegsest jääkreostusest rääkis Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik Olav Ojala.

Erra jõe sängi ja kallastele keemiatööstusest ladestunud pigi eemaldamise projekti tutvustas Keskkonnaministeeriumi veeosakonna projektijuht Raimo Jaaksoo.

Põllumajanduse hajukoormuse all kannatava Soolikaoja nutikast puhastamist ujuvsaarte ja puiduhakke filtrite abil näitas Eesti Keskkonnauuringute Keskuse keskkonnakeemia peaspetsialist Vallo Kõrgmaa.

„Ocean“ jõuab üheksas keeles 160 riigi telekanalitesse juba enne septembri lõppu.

https://www.euronews.com/green/green-series/ocean

< Back to news