Osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku kohtumisel

Foto: LIFE IP RichWaters
23.04.2021 / Henry Linnard, kommunikatsioonijuht

20. – 22. aprillil osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku veebikohtumisel, mida korraldasid Rootsi kolleegid LIFE IP RichWaters projektist ning sellest võtsid osa meie sõsarprojektid 15 erinevast riigist. Arutlesime teemadel nagu jõgede taastamine, kalade vaba liikumine, linnakeskkonna veekogud, kui ka keskkonnateadlikkuse suurendamine, kogukondade kaasamine ja veel mitmetel teistel teemadel.

LIFE programmi integreeritud projekte, nagu seda on LIFE IP CleanEST, toimub kümneid üle Euroopa ning nende eduks on oluline hoida üksteisega kontakti ja jagada praktikaid. Antud konverents oli selleks suurepärane võimalus. Ettekannetest ja töötubadest selgus, et väljakutsed, millega silmitsi seisame, on eri riikide projektidel küllaltki sarnased, mistõttu on üksteise tegevusest õppimine eriti oluline. Seda enam, et 2019. aastal alguse saanud projektina on LIFE IP CleanEST omasuguste seas pigem nooremate killast. Näiteks meie põhjanaaber Soome on oma projektiga Freshabit LIFE IP juba lõpusirgele jõudmas ja tõmbab joone alla järgmisel aastal.

Sellegipoolest polnud LIFE IP CleanEST konverentsil pelgalt õpipoisi rollis. Omajagu õpetussõnu ja kogemust oli teistega jagada meilgi. Konverentsi teisel päeval tuli meie projekti poolt esitlusele kaks ettekannet. Põllumajanduse teemal rääkis TalTechi professor Arvo Iital kuidas põllumajandustootjaid veemajanduskavasse kaasata (Involving agricultural producers in river basin management plan) ning projekti tulemuste seire ja hindamise teemal Keskonnaministeeriumi veeosakonna nõunik Olav Ojala (Implementation of thematic pillar approach in project D-actions). Suur aitäh Arvole ja Olavile kaasahaaravate ettekannete eest!

Kokkuvõtvalt öeldes saime nii kinnitust, et oleme õigel teel kui ka kuhjaga know-how’d ja praktikaid kõrva taha pandud, mida kohe rakendama hakata! Suured tänud korraldajatele kui ka kõikidele osalejatele.

#LIFEIPCleanEST #virumaaveedpuhtaks

< Back to blog