Blogi

27.09.2021 / Henry Linnard Foto: Kuvatõmmmis

Ülemaailmne jõgede päev ja kaameraga kalaloendur

​Ülemaailmse jõgede päeva puhul jagasime projekti Facebooki lehel vahvaid kaadreid Keskkonnaagentuuri kaameraga kalaloendurist Purtse jõel.
15.09.2021 / Henry Linnard Foto: AHHAA

Teaduskohvikud Teadlaste Öö festivalil

Teadlaste Öö festival ehk TÖF on Eesti Baltikumi suurim teadust populariseerivate sündmuste sari, mille raames toimub põnevaid teadussündmusi üle Eesti! Festivali raames toimub ka kaks Life IP projekti teaduskohvikut.
12.05.2021

Pane oma teadmised proovile rändetõkete teemalisel viktoriinil

Aprillikuus korraldas Keskkonnaamet LIFE IP CleanEST projekti raames veebiviktoriini, mille eesmärk oli koolinoorte teadlikkuse suurendamine kalade rändetõketest. Viktoriinil osales sadu õpilasi kokku üheteistkümnest koolist. Osalejate loositi välja auhinnad. Suur tänu kõikidele osalejatele ja palju õnne võitjatele!
23.04.2021 / Henry Linnard, kommunikatsioonijuht Foto: LIFE IP RichWaters

Osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku kohtumisel

20. – 22. aprillil osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku veebikohtumisel, mida korraldasid Rootsi kolleegid LIFE IP RichWaters projektist ning sellest võtsid osa meie sõsarprojektid 15 erinevast riigist. Arutlesime teemadel nagu jõgede taastamine, kalade vaba liikumine, linnakeskkonna veekogud, kui ka keskkonnateadlikkuse suurendamine, kogukondade kaasamine ja veel mitmetel teistel teemadel.
22.03.2021 / Henry Linnard, kommunikatsioonijuht Foto: Taavi Bergmann

Veepäeva puhul anname tehtust aru

Täna, 22. märts on ülemaailmne veepäev, mille puhul on paslik koos projektijuht Mari Sepaga üle vaadata, mida on projekti LIFE IP CleanEST raames seni korda saadetud, et et Ida- ja Lääne-Virumaa veekogude seisundit parandada.
30.07.2020

Käsmu kalalaager

20.–21. juulil Käsmus toimunud kalalaager läbi laagris osalejate pilgu.
13.07.2020 Foto: Eero Vabamägi/Postimees

Vahekokkuvõte – olukord Purtse jõel

Keskkonnaministeeriumi Purtse jõe puhastamise projektijuht Raimo Jaaksoo kirjutab Purtse projekti infokirjas, kaugele on jõudnud Purtse jõe valgala puhastusprotsess, kuidas on meil läinud ning millised on tulevikuplaanid.
10.06.2020 Foto: Kaia Gil

Kuidas me 15 000 kala Purtse jõkke lasime

Aprillikuu hommikul paistab Põlulas, RMK kalakasvatuskeskuse parkimisplatsile jõudes päike. Olen põnevil, sest saan LIFE IP CleanEST projekti taustajõuna näha midagi sellist, millest varem pole õnnestunud osa saada.