Virumaa veed puhtaks!

LIFE IP CleanEST on veemajanduse integreeritud projekt, mis keskendub Ida- ja Lääne-Virumaa veekogumite seisundi parandamisele.

Vaata videot

LIFE IP CleanEST projekti raames parandatakse järgneva 10 aasta jooksul sealsete veekogumite seisundit ning analüüsitakse võimalusi, millega seisund paremaks saada. Projekt katab kokku 240 000 hektarit, hõlmates ühtekokku 574 km ulatuses vooluveekogusid ja ligi 160 000 hektarit rannikuveekogusid.

40 pinnaveekogumit
8 põhjaveekogumit
16,7 miljonit eurot

Kaart

Viimane uudis

07.06.2021 Foto: Alfa-Omega Communications

Rakvere Soolikaoja sai Eesti esimesed reostust puhastavad ujuvsaared

Esmaspäeval, 7. juunil alustati Soolikaoja ülemjooksule Eesti esimeste reostust puhastavate ujuvsaarete paigaldamist. Ujuvsaared paigaldati Soolikaoja põhjasetete ohtlike ainete vähendamiseks ning pinnavee kvaliteedi parendamiseks.

Viimane blogipost

23.04.2021 / Henry Linnard, kommunikatsioonijuht Foto: LIFE IP RichWaters

Osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku kohtumisel

20. – 22. aprillil osalesime Euroopa vee valdkonna projektide võrgustiku veebikohtumisel, mida korraldasid Rootsi kolleegid LIFE IP RichWaters projektist ning sellest võtsid osa meie sõsarprojektid 15 erinevast riigist. Arutlesime teemadel nagu jõgede taastamine, kalade vaba liikumine, linnakeskkonna veekogud, kui ka keskkonnateadlikkuse suurendamine, kogukondade kaasamine ja veel mitmetel teistel teemadel.